|
Zakochałem się w wyobrażeniu osoby.
|
Rozsypane fotografie- wspomnienia z wojny i Powstania Warszawskiego "Rozsypane fotografie- wspomnienia z wojny i Powstania Warszawskiego" Ewa Morycińska-Dzius
wydawnictwo: Świat Książki
Stan: nowa. Oprawa lakierowana
Możliwość wysyłki po przedpłacie:
- list polecony ekonomiczny 8zł
- list polecony priorytetowy 9zł Link: olx.pl/oferta/CID751-ID8A3Pp.html
„Rozsypane fotografie. Wspomnienia z wojny i Powstania Warszawskiego” Sprzedam książkę „Rozsypane fotografie. Wspomnienia z wojny i Powstania Warszawskiego” Ewa Morycińska-Dzius
Pozycja nowa, okładka miękka
Sprzedam za 15 zł
Kto chętny, zapraszam :-) Link: olx.pl/oferta/CID751-ID53oIr.html
Zestaw książek, przewodnik, album i inne Zestaw 6 książek. Cena za całość.
1. "Rozsypane fotografie- wspomnienia z wojny i Powstania Warszawskiego" Ewa Morycińska-Dzius
2. "Strategia bogów" Enrich Von Daniken
3. "Polska na weekend- przewodnik Pascal
4. "Wiedza z sieci na cenzurowanym" Karl Kruszelnicki
5. "Otwarcie" Anachoreta Tulku
6. "Zwierzęta chronione w Polsce" Agnieszka i Włodek Bilińscy album, encyklopedia
Odbiór osobisty lub wysyłka po przedpłacie paczka ekonomiczna 15zł Link: olx.pl/oferta/CID751-IDgz40L.html
Ryszard Horowitz - Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora NOWA!! Ryszard Horowitz - Życie niebywałe. Wspomnienia Fotokompozytora NOWA!!
Stan: idealny - książka zupełnie nowa
Zamieszczam wiele przedmiotów i nie zawsze znajduję czas, by umieścić ich rzeczywiste zdjęcia - tym bardziej, że książka jest po prostu nowa i wygląda tak jak na półce sklepowej. Gdyby jednak była taka potrzeba, proszę jedynie o informację - bez problemu je wykonam i prześlę :-)
Chętnie odpowiem również na wszelkie pytania mailowo lub telefonicznie - Zapraszam :-)
Wydawnictwo: Znak
format: 17x24 cm
oprawa: oprawa twarda
stron: 462
rok wydania: 2014
Najsłynniejszy polski fotograf o swoim niezwykłym życiu.
Jako dziecko przeszedł przez piekło getta i obozów koncentracyjnych. Jako młody człowiek zakładał legendarną krakowską Piwnicę pod Baranami. Jako dorosły odniósł ogromny sukces i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich artystów.
W swojej autobiografii Ryszard Horowitz opowiada o przeżyciach z czasu II wojny światowej, dzieli się wspomnieniami z młodości w powojennym Krakowie i relacjonuje powolne wspinanie się na szczyt fotograficznej kariery, w czasach, które przywołują na myśl sceny z serialu Mad Men. Autor ze swadą opowiada o swojej rodzinie, ale też o spotkaniach z Mickiem Jaggerem, Andy`m Warholem, Davidem Brubeckiem czy Richardem Avedonem. Nie tylko kreśli barwny portret epoki, odsłania też tajemnice swojego warsztatu fotograficznego.
To żywa, wciągająca i szczera opowieść o wojennej traumie, dorastaniu w powojennej Polsce i spełnionym amerykańskim śnie.
Życie niebywałe zawiera fotografie z archiwum rodzinnego i prace Autora.
Ryszard Horowitz urodził się w Krakowie w 1939 r., podczas wojny trafił do getta i obozów, jest jednym z ocalonych przez Oskara Schindlera z Auschwitz. Ukończył krakowską ASP. W 1959 r. wyjechał do USA, gdzie przebywa do dziś. Uznawany jest za prekursora komputerowego przetwarzania fotografii. Od 1967 roku prowadzi własną agencję fotograficzną. Jego prace wystawiane są na całym świecie. Link: olx.pl/oferta/CID751-ID8eDpx.html
Richard Guilliatt, Peter Hohnen - "SMS" Wolf Richard Guilliatt, Peter Hohnen- "SMS" Wolf. Jak niemiecki korsarz terroryzował Morza Południowe w czasie I wojny światowej
Tłumaczenie: Jan S. Zaus
Wydawnictwo: Replika
Wydanie polskie: 8/2011
Tytuł oryginalny: The Wolf
Liczba stron: 352 + 16 wklejka
Format: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Nadzwyczajny rejs niemieckiego okrętu wojennego Wolf to jeden z najmniej znanych epizodów pierwszej wojny światowej, a jednak paradoksalnie jest też jednym z najlepiej udokumentowanych wydarzeń. W czasie jego piętnastomiesięcznej żeglugi na pokładzie przebywało ponad 800 mężczyzn, kobiet i dzieci, a w latach 1918 oraz 1920 co najmiej siedmioro z nich wydało książki opisujące to, czego tam doświadczyli. W pierwszych latach drugiej wojny światowej opublikowano relacje kilku innych naocznych świadków. A jednak dziś, poza wąskim kręgiem znawców wojny i entuzjastów morza, niewielu ludzi pamięta Wolfa.
Może to oznaczać tylko jedno – ograniczenia w publikowaniu wielu relacji na temat Wolfa. Niektóre z nich były pisane pospiesznie i po amatorsku. Wiele było usuwanych przez cenzurę; prawie wszystkie relacje niemieckie publikowano w czasie wojny, więc ze szczególnym uwzględnieniem walorów propagandowych, i tylko jedno przetłumaczono na język angielski. Pierwsze wydane książki szybko uległy zapomnieniu, a te najlepsze, późniejsze – barwne wspomnienia byłego więźnia Roya Alexandra i byłego członka załogi, Theodora Pliviera – obecnie mają już ponad siedemdziesiąt lat.
Wyjątkowy charakter podróży Wolfa – odysei przez trzy oceany z udziałem wielkiej liczby ludzi stłoczonych na tym pływającym mikrokosmosie – pozostawał długo nieznany.
Pełna relacja ujrzała światło dzienne, gdy jeden z autorów, Peter Hohnen, zainteresował się bliżej przygodami swego prawuja, Rossa Ainswortha, wtedy młodego australijskiego marynarza-kupca, którego statek w sierpniu 1917 roku został schwytany przez Wolfa u wybrzeży Nowej Gwinei. Pięć lat badań zawiodło nas do archiwów wojskowych Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Afryki Południowej i Nowej Zelandii, a także do odszukania wielu rozsianych po świecie potomków tych, którzy byli na okręcie przed niemal stu laty. Ostatecznie został zgromadzony odpowiedni materiał – odtajnione dokumenty, rękopisy pamiętników, listy, wyblakłe czarno-białe fotografie i fragmenty taśm niemego filmu – przedstawiający łącznie bogatszą i bardziej intrygującą opowieść, niż mogliśmy się tego spodziewać. Link: olx.pl/oferta/CID751-IDaNbU3.html
Polacy, Żydzi, 1939 do 1945 Polacy, Żydzi 193 - pokaż numer telefonu - 5
S. Wroński i M. Zwolakowa
Dokumentacja zawarta w tej książce jest próbą źródłowego przekazu jednego z największych dramatów okresu drugiej wojny światowej. Czytelnik znajdzie w niej dokumenty różnej proweniencji, różnego rodzaju obwieszczenia, dekrety i deklaracje, sprawozdania i meldunki, zeznania i wyroki sądowe, wspomnienia osobiste i listy, a także oryginalne fotografie. Ułożone chronologicznie, dają świadectwo ludzkiego cierpienia, błądzenia i iluzji, nieludzkich tortur, hańby i podłości, z drugiej zaś strony walki i solidarności posuniętej aż do ofiary życia.
Nie z góry obrana koncepcja, lecz natura tematu sprawiła, że dokumenty łączą się jak gdyby same swymi utajonymi więzami, tworząc w tej książce trzy części jednej historii.
Pierwsza - to wspólnota losu skazanych na zagładę ludzi. Ściana śmierci. Pod nią jednakowo na zagładę, choć w różnej kolejności, stawiani ludzie. Historia trafnie określa to jako zbrodnię ludobójstwa. W ofiarach przeto widzieć należy nie ich wyznanie wiary i rasę, jak tego chciały ustawy norymberskie, lecz nade wszystko to, że byli ludźmi.
Drugą część tej publikacji stanowią dokumenty świadczące o poszukiwaniu ratunku przez narody zagrożone zagładą. W zależności od zróżnicowanych sytuacji, celów politycznych a także tradycji narodowych, chwytano się różnych koncepcji ocalenia.
Trzecią część książki stanowią relacje, zeznania i listy świadczące o wielkiej ludzkiej solidarności, która nie doczekała się należytego upamiętnienia. Solidarności niewymazalnej, zapisanej licznymi wspólnymi mogiłami Polaków i Żydów.
Publikacja ta daje również świadectwo prawdzie przeciwko tym wszystkim, którzy obrzucają oszczerstwami naród polski. Unikano jednak w tej publikacji polemiki z owymi oszczerstwami, nie licowałaby ona z tym, co trwale zapisała historia w dokumentach pochodzących z owych lat.
źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1971
Książka i Wiedza, Warszawa, 1971
stron: 464
format: 25 x 20,5 cm
stan książki: średni+
Link: olx.pl/oferta/CID751-IDhtLPw.html
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plkava.keep.pl
|
|
Cytat |
Dary, talenty, którymi nas Bóg obdarował, mają służyć tym, którym tych darów poskąpił. Każdy z nas jest w czymś lepszy. Jan Budziszak Fatetur facinus, qui iudicium fugit - przyznaje się do winy, kto unika sądu. A może czyste ręce powinny być dłuższe? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966) Dla zwierzęcia, które nie wpada w pułapkę ja, nie istnieje nic tragicznego. Georges Bataille De lana caprina - o kozią sierść (spór o byle co). (spór o byle co). (spór o byle co)
|
|