|
Zakochałem się w wyobrażeniu osoby.
|
fotografia 1977 Katowice Wydział Grafiki ASP w Kra
Typ/Type: fotografia Hasło (nazwa)/Reference/Entry: Katowice Przynależność administracyjna/Administrative affiliation: województwo śląskie (katowickie) Tytuł/Title: "Katowicki Wydział Grafiki ASP w Krakowie jako pierwsza wyższa uczelnia plastyczna w kraju, stworzyła nowy kierunek studiów - kształtowanie otoczenia. [...] fot. B. Krasicki" Autor/Author: B. Krasicki Sygnatura/Signature: Fotografia sygnowana typograficznie pod tytułem: "fot. B. Krasicki". Technika/Technique: Fotografia Wymiary/Size/Capacity: 243x179 mm. Stan/Condition: Fotografia w ładnym stanie, nieznaczne zagięcia na dolnym i lewym marginesie, ślad podklejenia na rewersie fotografii. Datowanie/Dating: VII 1977. Pochodzenie/Origin: Fotografia z serwisu prasowego (fotograficznego) Centralnej Agencji Fotograficznej. Uwagi/Comments: Na rewersie odręcznie wpisana długopisem w epoce data rozpowszechniania fotografii. Cena/Price: 100 Słowa kluczowe/Keywords: Górny Śląsk/Oberschlesien/Stadtkreis Kattowitz Numer katalogowy/Number: i07059 Kategorie tematyczne/Categories: kultura sztuki plastyczne / culture fine arts / Kultur bildende Künste / photography
O antykwariacie Poliart:
Antykwariat "POLIART" Beata Kalke działa od 1993 głównie jako antykwariat wysyłkowy.
Oprócz książek i czasopism antykwariat prowadzi również sprzedaż map i planów, starodruków, pocztówek, fotografii, plakatów, druków ulotnych i reklamowych oraz innych akcydensów, grafik (rycin) i innego asortymentu antykwarycznego.
Na razie na aukcjach Allegro prezentujemy głównie pocztówki, grafikę (ryciny) i fotografie o tematyce topograficznej (głównie miejscowości) z terenu ziem polskich.
Zobacz nasze pozostałe aukcje:
Strona "o mnie"Wszystkie aukcje
PaneleAllegro.pl
Nasz adres: Antykwariat "POLIART" Beata Kalke
Koty, ul. Ogrodowa 20
42-690 Tworóg
tel. (032) 285 74 39, fax (0-32) 284 69 36
e-mail: poliart@pro.onet.pl NIP: 645-103-81-20 REGON: 271723990 Nr wpisu do działalności gospodarczej: 415/93 Wójt Gminy Tworóg
Godziny działania firmy: 9.00-17.00 od poniedziałku do piątku.
Nr konta bankowego: 58 1020 2368 0000 2102 0023 8766
(dla klientów zagranicznych: (IBAN) PL 58 1020 2368 0000 2102 0023 8766 kod BIC (Swift): BPKOPLPW)
Informacja i warunki sprzedaży (pocztówki):
1. Zamówione pozycje wysyłamy pocztą, przesyłką poleconą lub paczką na koszt zamawiającego. Płatność za przesyłki w kraju zryczałtowana (stała opłata):
- za pobraniem pocztowym - 20 zł (priorytetowa przesyłka pobraniowa), albo
- uprzednia wpłata na nasze konto bankowe – 8 zł (priorytetowa przesyłka polecona lub paczka priorytetowa).
Na życzenie wysyłka przesyłką wartościową za dopłatą wg taryfy Poczty Polskiej. Wysyłka za granicą - pełny, rzeczywisty koszt wg taryfy Poczty Polskiej. Wysyłka kurierem tylko po opłaceniu jej kosztów z góry przelewem na konto. Wysyłka w odpowiednio zabezpieczonych kopertach.
2. Informujemy, iż dla instytucji i osób fizycznych wystawiamy faktury VAT po uprzednim podaniu nr NIP.
3. Możliwa wysyłka poza granice kraju.
4. Wysyłka w ciągu 5 dni roboczych, zwykle 2-3 dni po otrzymaniu wpłaty (wpłata w terminie 7 dni od zakończenia aukcji) albo informacji o wysyłce za pobraniem. W przelewie proszę podać nr aukcji i login z Allegro.
5. Ocena stanu zachowania i niektóre inne elementy opisu mają pewne cechy subiektywności, ale dokonujemy je z naszą najlepszą wiedzą i możliwie największą rzetelnością, w razie wątpliwości proszę kierować się skanem obiektu.
Beata Kalke Link: allegro.pl/-i6103516042.html
Kask ochronny typ Sezam Straż Miejska Gdańsk Przedmiotem aukcji jest kask ochronny (antyuderzeniowy) typu "Sezam" pochodzący z demobili Straży Miejskiej w Gdańsku. Jest to jeden z 5 egzemplarzy tego typu kasków, jakie znajdowały się na wyposażeniu tej jednostki. Pod tym względem można powiedzieć, że jest to unikat - także ze względu na granatowy, "miejski" kolor - kaski tego typu były w przeważającej większości czarne.
Stan kasku - magazynowy, kompletny (przyłbica, osłona karku, "łódeczka" pod brodę)
Rozmiar - ok 57
Kilka uwag na temat tego kasku, gdyż jest to ciekawostka z początku lat 90-tych. Kaski typu "Sezam" wiele razy są błędnie określane jako kask, który "miał odejść od wizerunku ZOMO". Z mojej wiedzy - kaski tego typu nigdy nie były na wyposażeniu Policji, a były produkowane na potrzeby tworzących się od 1989 roku w Polsce Agencji Ochrony (AO). Jedn z pierwszych, o ile nie pierwsza to Biuro Ochrony "Sezam" z Poznania - i stąd nazwa kasku.
Na początku Ochrona to była elita tworzona przez byłych Antyterrorystów z Plutonów Specjalnych ZOMO, którzy w "resorcie" używali lubianych przez siebie i na tamten czas i zagrożenia całkiem funkcjonalnego, a przede wszystkim lekkiego i przylegającego do głowy kasku skoczka wz. 65, który bardzo się sprawdzał m.in przy konwojowaniu kibiców pociągami. Wadami był brak ochrony części twarzowej.
Toteż założyciele Agencji Ochrony - byli AT-cy dali producentowi dyspozycje stworzenia kasku wg. własnego pomysłu.
Tutaj link do historii "Biura Ochrony SEZAM" http://www.sezambiuro.pl/o_firmie.php, gdzie co prawda nie ma nic o kaskach, ale myślę, że uwiarygadnia to mój opis.
Tak prawdopodobnie powstał "Sezam", "hybryda" różnych kasków produkowanych w tamtym czasie przez Kaliskie Zakłady Przemysłu Terenowego:
czerep kasku skoczka spadochronowego wz. 65
przyłbica (osłona twarzy) kasku strażackiego
nakarcznik (osłona karku) - kask ochronny wz.83 (ZOMO, Oddziały Prewencji Policji)
Koncepcja może i ciekawa, jednak w praktyce zupełnie nieudana - głównie ze względu na bardzo cienką przyłbicę, która pękała tuż przy mocowaniu z byle powodu (w jednym z moich egzemplarzy pękła w trakcie transportu w paczce).
Nigdy nie interesowałem się bardziej Ochroną, stąd tez nie mam nic pod ręką, ale na fot. z lat 90/2000 można zauważyć "Sezamy" na głowach ochroniarzy pilnujących m.in. rozpraw sądowych itd.
Link: olx.pl/oferta/CID767-IDh8XWp.html
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plkava.keep.pl
|
|
Cytat |
Dary, talenty, którymi nas Bóg obdarował, mają służyć tym, którym tych darów poskąpił. Każdy z nas jest w czymś lepszy. Jan Budziszak Fatetur facinus, qui iudicium fugit - przyznaje się do winy, kto unika sądu. A może czyste ręce powinny być dłuższe? Stanisław Jerzy Lec (pierw. de Tusch - Letz, 1909-1966) Dla zwierzęcia, które nie wpada w pułapkę ja, nie istnieje nic tragicznego. Georges Bataille De lana caprina - o kozią sierść (spór o byle co). (spór o byle co). (spór o byle co)
|
|